Wyrejestrowanie samochodu

Opłata recyklingowa, dokumenty – wydział komunikacji

Pełnomocnictwo do wyrejestrowania samochodu

Pełnomocnictwo współwłaściciela pojazdu

Rejestracja samochodu co do zasady wymaga wizyty w wydziale komunikacji właściwego ze względu na miejsce stałego zameldowania urzędu gminy. Jedyna opcja, żeby takiej wizyty uniknąć, to przygotować specjalne pełnomocnictwo. Wiąże się do z dodatkową opłatą w wysokości około 20 złotych od osoby. Dlaczego od osoby? Ponieważ, jeśli samochód będzie miał na przykład 3 współwłaścicieli, a tylko jeden z nich stawi się w Urzędzie Gminy, pozostała dwójka musi przygotować takie pełnomocnictwa.

Przepisy nie przewidują innego trybu załatwienia rejestracji samochodu. Jedyna ulga jest taka, że wiele Wydziałów Komunikacji nie wymaga już kilkugodzinnego czekania w kolejce, ponieważ można umówić się na konkretną godzinę i mieć pewność, że mniej więcej o danej godzinie nasza sprawa zostanie załatwiona. Przygotowanie lub brak pełnomocnictwa w żaden sposób nie wpływa na czas potrzebny na dopełnienie formalności. Ten może zależeć od sytuacji prawnej i podatkowej pojazdu, natomiast ogólnie rzecz biorąc, warto sobie zarezerwować około pół godziny na same formalności przy okienku urzędowym, choć oczywiście zwykle nie potrzeba aż tyle czasu.

Wzór pełnomocnictwa do wyrejestrowania samochodu

Klikając na: Oświadczenie współwłaściciela pojazdu możesz pobrać przykładowy wzór upoważnienia do wykonywania czynności urzędowych związanych z wyrejestrowaniem samochodu.

Auto złom

Zapewniamy bezpłatny transport odbieranego auto złomu bezpośrednio z miejsca wskazanego przez właściciela (na terenie Śląska)
Oto obszar, z którego bezpłatnie odbieramy wycofane z eksploatacji samochody (kliknij w mapę):
odbiór auto złomu
Auto złom: Katowice, auto złom Mikołów, auto złom Chorzów, auto złom Sosnowiec, auto złom Bielsko Biała, auto złom Ruda Śląska, auto złom Rybnik, auto złom Żory, Bytom, auto złom Dąbrowa Górnicza, auto złom Mysłowice,auto złom Tarnowskie Góry, auto złom Gliwice, auto złom Tychy, ...

Złomowanie pojazdów

Złomujemy pojazdy wycofane z eksploatacji:
  • Samochody osobowe - wszystkie marki
  • Samochody dostawcze - wszystkie marki
  • Auta ciężarowe
  • Maszyny rolnicze
  • Koparki
  • Wózki widłowe
  • Pojazdy specjalistyczne
  • Przyczepy i naczepy
NIE SKUPUJEMY CZĘŚCI AUT UŻYWANYCH

Kategorie

Najnowsze wpisy